3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Заедница (Фото)Сиднеј- Македонскиот Филмски Фестивал заврши со Медена Земја

(Фото)Сиднеј- Македонскиот Филмски Фестивал заврши со Медена Земја

Translate (Eng):[gtranslate]

Петтото издание на Македонскиот Филмски Фестивал – Денови на Македонската Кинематографија заврши со проекцијата на Медена Земја. ПОвеќе стотинии љубители на македонската филмска уметност го посетија овогодинешниот филмски фестивал каде има можност да видат селкекција на долгометражни и кратки филмови.

Фестивалот се одржа во Хрствил Ентертејмент Центарот а е во организација на Австралиско Македонската културна асоцијација

 

РЕКЛАМА