20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаЗаедница(Фото)Сиднеј- Македонскиот Филмски Фестивал заврши со Медена Земја

(Фото)Сиднеј- Македонскиот Филмски Фестивал заврши со Медена Земја

Петтото издание на Македонскиот Филмски Фестивал – Денови на Македонската Кинематографија заврши со проекцијата на Медена Земја. ПОвеќе стотинии љубители на македонската филмска уметност го посетија овогодинешниот филмски фестивал каде има можност да видат селкекција на долгометражни и кратки филмови.

Фестивалот се одржа во Хрствил Ентертејмент Центарот а е во организација на Австралиско Македонската културна асоцијација

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...