13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Естрада Некст Тајм со новa преработка: Објавен спотот за „Јовка Кумановка“ песна која...

Некст Тајм со новa преработка: Објавен спотот за „Јовка Кумановка“ песна која ќе ве наежи.

Translate (Eng):[gtranslate]

Дуото Некст Тајм во чест на 500-годишнината од постоењето на Куманово ја преработи песната „Јовка Кумановка“, а синоќа истата и официјално беше претставена со видео запис во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово, во чест Денот на македонското востание – „11 Октомври“.

Станува збор за уште една одлична преработка на стара македонска песна. Овој пат изборот падна на „Прошета се Јовка кумановка“, која имате прилика да ја слушнете во едно ново и поинакво руво.

РЕКЛАМА
- Реклами -