15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаЕстрадаМакедончето е со слабо помнење: Ја заборавија химната, па цела сала...

Македончето е со слабо помнење: Ја заборавија химната, па цела сала пееше заедно со Тамара на „Макфест“, а таа со солзи во очите!

Поп пејачката Тамара Тодевска настапи вчеравечер на „Макфест“ во ревијалниот дел. Таа направи вистинска забава за публиката која во еден глас пееше со неа. Публиката со дочека со аплауз, иако изминатиов период Тамара беше во центарот на вниманието откако не отпеа дел од химната на Македонија во Американската амбасада.

Работата отиде дотаму што таа ги откажа концертот во Охрид и настапот на Пиво фест. Сепак, откако се повлече од јавноста сега повторно се врати на сцената. Овој пат во Домот на култура во Штип, целата сала заедно со Тамра во еден глас ги пееше евровизиската „Praud“, но и „Немирна“, „Седмо небо“, „Шила“, „Довидување таго“. Ги изведе заедно со Роберт Билбилов кој ја придружуваше на клавијатура.

„Пред 28 години заедно со легендарните Маријана и Росана, го имав свој прв настап на Макфест. Имав само 6 години. Се сеќавам, Зерина Цокоја ми пријде пред самиот настап и ме праша – Имаш ли трема? – Што е тоа трема?, и одговорив. Денес, по неколку годишна пауза повторно настапувам на Макфест, но овој пат во ревијалниот дел. Пеперутките сѐ уште се тука а и магијата. Ви благодарам што сте покрај мене и што верувате во мене. Заедно продолжуваме да креираме магија, напиша Тамара.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...