9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЕстрадаДаниел Кајмакоски во мини здолниште

Даниел Кајмакоски во мини здолниште

Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона од „Твоето лице звучи познато“.

Даниел Кајмакоски се појави на сцената со мини здолниште, розов корсет, перика и високи потпетици, за кои мора да признаете дека ги носеше одлично. Овој пат, Даниел ја имитираше познатата пејачка Тејлор Свифт, а заврши навистина добра работа.

На сцената му се придружи и српскиот пејач Алекса Јелиќ, кој за овој настап беше во улогата на Брендон Јури. Повеќето присутни прокоментирале дека Алекса бил подобар Брендон и од самиот Брендон.

Погледнете го целиот настап во продолжение:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...