15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаЕстрадаТања Царовска удри по ''Некст Тајм'': Или научете да пеете или оставете...

Тања Царовска удри по ”Некст Тајм”: Или научете да пеете или оставете ги песните

Тања Царовска: ,,Да напоменам, објавава нема врска со политика туку само со музика и уметноста на изведување. И не е личен напад туку општа анализа и апел за несквернавење на македонското музичко културно наследство. Многу од вас ќе ме искритикуваат но еве и вам би сакала да ве натерам на размислување.

Драги Некст Тајм (а и останати многу други поп и фолк пејачи, и заради тие многу други ова го пишувам јавно, инаку ќе ви се обратев приватно).

Следниот пат или некст тајм пред да препевате македонска традиционална песна во вокален стил на Сиа и Ријана, може ли да се видиме на едно кафе, да ви кажам два збора?
Нема смисла Кирил Манчевски и компанија да се превртуваат во гробовите бе дечки, света работа е тоа пеење. Никој, никој на свет не може да ги пее тие песни како Македонец, колку и да се труди.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...