3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Естрада Тања Царовска удри по ''Некст Тајм'': Или научете да пеете или оставете...

Тања Царовска удри по ”Некст Тајм”: Или научете да пеете или оставете ги песните

Translate (Eng):[gtranslate]

Тања Царовска: ,,Да напоменам, објавава нема врска со политика туку само со музика и уметноста на изведување. И не е личен напад туку општа анализа и апел за несквернавење на македонското музичко културно наследство. Многу од вас ќе ме искритикуваат но еве и вам би сакала да ве натерам на размислување.

Драги Некст Тајм (а и останати многу други поп и фолк пејачи, и заради тие многу други ова го пишувам јавно, инаку ќе ви се обратев приватно).

РЕКЛАМА

Следниот пат или некст тајм пред да препевате македонска традиционална песна во вокален стил на Сиа и Ријана, може ли да се видиме на едно кафе, да ви кажам два збора?
Нема смисла Кирил Манчевски и компанија да се превртуваат во гробовите бе дечки, света работа е тоа пеење. Никој, никој на свет не може да ги пее тие песни како Македонец, колку и да се труди.