7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЕстрадаДефинитивно ова заслужува да се погледне: Микс од најголемите Македонски хитови препеани...

Дефинитивно ова заслужува да се погледне: Микс од најголемите Македонски хитови препеани од Елена Јовческа и Стојне Николова

Елена Јовческа и Стојне Николова кои важат за едни од нашите познати попфолк пејачки, одлучија на македонската публика да и претставаат нешто несекојдневно, следејќи ги музичките трендови во регионот.

Станува збор за микс од четири минути снимен во студиото на Бобан Мојсовски, а за видеото се погрижија од Ин Продукција. Миксот опфаќа неколку песни од поп и попфолк музиката, но и од нашата народна фолкорна област. Како што споделија  двете изведувачки, главен „виновник“ за овој проект е Елена, за која мора да признаеме дека оваа година е најактивна наша пејачка претставувајќи доста нови песни од различни жанрови, но, таа направи одличен избор кога за овој дуел ја избра нејзината колешка Стоје Николова, бидејќи гласовите им се совпаѓаат.

Извор:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...