13.9 C
Ohrid
сабота, декември 2, 2023
ПочетнаЕстрадаМакедонска ретро забава: Најголемите хитови од `90-тите

Македонска ретро забава: Најголемите хитови од `90-тите

Беа тоа добри и безгрижни времиња, со чудни фризури и уште посмешна облека.

Натапирани коси, фармерки со висок струк, певливи рефрени, заразни хитчиња.

Танцувачки потезии кореографии кои очајно сакавме да ги имитираме.

Ако немате идеја што да пуштите на наредното собирање, овие ретро македонски песни ќе се вклопат одлично во амбиентот.

Преслушајте ги, потсетете се на убавото минато и поттикнете спомени:

Група Легенда и Ена Веко – Признавам, не признавам

Ристо Бомбата и Кучешка тенија – Комшивке убава

Меморија – Нашите слики

Студени нозе – 50 DM

Банкрот Блуз Бенд – Моја гитара

Драган Каранфиловски-Бојс – Валерија

Игор Џамбазов – Време за плачење

Маријана и Росана – Признавам

Зијан – Пушти коси

Трајче Манев – На минус 23

Peace Brothers – Скопските девојки

Владо Јаневски – Црно тиквешко

Дарио – Викни ме на чај

Ерзана – Ноќна кралица

П.С. – Сон

Нулта позитив – Мара, Мара

Ребека – Сакам нешто жешко

Маја Гроздановска – Заборави на сè

Мики Јовановски-Џафер – Сонце за три светови

Андријана Јаневска – Твоето писмо, моја библија

Ласт Експедишн – Шефе

Олгица Христовска – Свирете ја зајди, зајди

Лидија Кочовска – Ти си тој

Ристо Самарџиев – Бела

Сашо Гигов-Гиш – Самовилска свадба

Врчак – Пред да заспијам

(O)Милена | Црнобело

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...