28.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЕстрадаКико и Болеро со песна посветена за Македонија: ''Земјо ти благодарам''

Кико и Болеро со песна посветена за Македонија: ”Земјо ти благодарам”

Христијан – Кико Божинов со момците од Болеро Бенд го промовираа својот нов сингл заедно со видео спот насловен како ,,Земјо ти благодарам”.

Идниот месец Кико заедно со групата Болеро заминуват за Швајцарија каде што ќе одржат концерт, а во првата декада од декември ќе имаат неколку настапи во Германија. Но Кико тука не запира, после сите овие настапи тие заминуват на турнеја во Австралија, каде ќе имаат настапи меѓу нашинците.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Грција- досега се наплатени 350.000 евра за нелегални лежалки

Властите истражиле „повеќе од 1.000 поплаки“ од јавноста на туристичките места како што се островот Крф, полуостровот Халкидики и Атика, регионот околу Атина, во...

Србин ја истепал сопругата, па ја оставил на автопат кај Демир Капија.

По тепачката сопругот го запрел возилото и ја оставил С.М. покрај патот, а потоа со автомобилот, во кој биле нивните малолетен син и внука,...

Бебе во тешка здравствена состојба оставено на улица во Велес

Бебе во тешка здравствена состојба оставено во центар на Велес, било пронајдено од случаен минувач кој веднаш го однел во болница. Настанот бил пријавен синоќа...

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...