2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаАвстралијаМакедониците низ светотМАКЕДОНСКА ЗАЕДНИЦА ВО ЛОНДОН ВО ПОСЕТА НА БРИТАНСКИОТ МУЗЕЈ

МАКЕДОНСКА ЗАЕДНИЦА ВО ЛОНДОН ВО ПОСЕТА НА БРИТАНСКИОТ МУЗЕЈ

СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС -ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО

29 октомври 2019 година, Лондон, Велика Британија – Членови на Македонската заедница во Лондон неделава го посетија Британскиот музеј во Лондон.

– Импресивна беше посетата на Британскиот музеј. Го видовме и каменот од Розета, на кое има запис на македонски јазик. Ја истражуваме нашата Македонија по британските музеи и архиви, ја прокламираме вистината за Македонија и Македонците во Обединетото Кралство, – изјави Симо Поповски, претседател на Македонската заедница во Лондон.

Светски Македонски Конгрес

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...