16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Заедница (Видео)Австралија- најдобра македонска свадба - Зетот и невеста со традиционално оро за...

(Видео)Австралија- најдобра македонска свадба – Зетот и невеста со традиционално оро за свадбен танц мелем за очи

Translate (Eng):[gtranslate]

Ова е досега најоригиналната и најтрадиционалната македонска свадба . Овој млад брачен пар за својата свадба се одлучија да ја направат по најголемата македонска традиција, со традиционално оро за свадбен танц и македонски традиционални инструменти. Горан и Наташа се долгогодишни членови на МКУД Илинден од Сиднеј – со среќа на младите. Уживајте во видеото

Congratulations to our very own MKUD Ilinden Sydney dancers Natasha and Goran on their wedding day. Many thanks to our amazing Ilinden dancers and drummers who made the night a memorable and one to remember.

Gepostet von MKUD Ilinden – Sydney am Sonntag, 27. Oktober 2019

 

РЕКЛАМА
- Реклами -