4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗаедница(Видео)Австралија- најдобра македонска свадба - Зетот и невеста со традиционално оро за...

(Видео)Австралија- најдобра македонска свадба – Зетот и невеста со традиционално оро за свадбен танц мелем за очи

Ова е досега најоригиналната и најтрадиционалната македонска свадба . Овој млад брачен пар за својата свадба се одлучија да ја направат по најголемата македонска традиција, со традиционално оро за свадбен танц и македонски традиционални инструменти. Горан и Наташа се долгогодишни членови на МКУД Илинден од Сиднеј – со среќа на младите. Уживајте во видеото

Congratulations to our very own MKUD Ilinden Sydney dancers Natasha and Goran on their wedding day. Many thanks to our amazing Ilinden dancers and drummers who made the night a memorable and one to remember.

Gepostet von MKUD Ilinden – Sydney am Sonntag, 27. Oktober 2019

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...