9 C
Ohrid
понеделник, април 19, 2021
Почетна Заедница Општествена награда за македонското училиште и две македонски организации во Сиднеј

Општествена награда за македонското училиште и две македонски организации во Сиднеј

Translate (Eng):[gtranslate]

Училиштето по македонски јазик – Филип втори , Хуманитарната организација Св . Архангел Гаврил и Македонско Австралиската добротворна организација од Сиднеј беа наградени со општествена награда за допринос во регионот на Сент Џорџ. Наградата беше доделена на посебна церемонија организирана од пратеникот во државниот парламент и заменик спикер г-н Марк Кури.

Макекедонските организации во Сиднеј и пошироко се секогаш почитувани од австралиските власти за нивната неуморна општествена работа.

РЕКЛАМА
- Реклами -