15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Естрада Со песни од Јордан Митев 19-годишниот Александар Темелков растури во “Ѕвездите...

Со песни од Јордан Митев 19-годишниот Александар Темелков растури во “Ѕвездите на Гранд” (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Во последната емисија на музичкото тв шоу “Ѕвездите на Гранд”, настапуваше и добро познатиот Александар Темелков кој досега неколку пати се натпреваруваше во регионалните музички шоуа. Штом се појави на сцената, Темелков беше поздравен со аплауз од публиката која веднаш го препозна. Тој се претстави со песните “Само тебе јас те сакам” и “Ти ќе си моја” од Јордан Митев, а жирито го препозна по неговиот глас и знаеше за кого станува збор.