7.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЕстрадаСо песни од Јордан Митев 19-годишниот Александар Темелков растури во “Ѕвездите...

Со песни од Јордан Митев 19-годишниот Александар Темелков растури во “Ѕвездите на Гранд” (Видео)

Во последната емисија на музичкото тв шоу “Ѕвездите на Гранд”, настапуваше и добро познатиот Александар Темелков кој досега неколку пати се натпреваруваше во регионалните музички шоуа. Штом се појави на сцената, Темелков беше поздравен со аплауз од публиката која веднаш го препозна. Тој се претстави со песните “Само тебе јас те сакам” и “Ти ќе си моја” од Јордан Митев, а жирито го препозна по неговиот глас и знаеше за кого станува збор.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗИБЕРИ: Многу лични документи кои се обработени и подготвени за доставување се заглавени во лавиринтите на МВР

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и подготвени...

Обвинителот Коцевски: Сум имал 50 до 60 вакви случаи, но како убиството на Вања Ѓорчевска немав видено

Државниот обвинител Љупчо Коцевски во првото телевизско интервју, во ТОП Тема на Телма наведе дека во обвинителската кариера истражувал многу злосторства, но како убиството...

Зад себе имам мандат без ниту една стратешка грешка, рече Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат на претстојните претседателски избори. Пребарај.. МАКФАКС МАКФАКС МАКЕДОНИЈАПендаровски ја објави кандидатурата за нов мандат: „Не ме контролира никој, ниту...

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...