13.9 C
Ohrid
сабота, декември 2, 2023
ПочетнаЕстрадаЃоко Јович и актерот Владо Дојчиноскикој ја расплакаа дијаспората во новиот спот...

Ѓоко Јович и актерот Владо Дојчиноскикој ја расплакаа дијаспората во новиот спот “Решив дома да се вратам”.

Ѓоко Јовиќ го промовираше новиот спот за песната “Решив дома да се вратам”. Видеото се снимаше на повеќе локации во Охрид, во соработка со ИН Продукција.

Главен лик во видеото е еден од најпознатите актери во Македонија, Владо Дојчиноски, кој воедно е и режисер на видеото. Музиката и аранжманот се на Ѓоко Јовиќ, а текстот го напиша Александар Стеваноски.

Во продолжение погледнете го видеото !

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...