3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Естрада Ѓоко Јович и актерот Владо Дојчиноскикој ја расплакаа дијаспората во новиот спот...

Ѓоко Јович и актерот Владо Дојчиноскикој ја расплакаа дијаспората во новиот спот “Решив дома да се вратам”.

Translate (Eng):[gtranslate]

Ѓоко Јовиќ го промовираше новиот спот за песната “Решив дома да се вратам”. Видеото се снимаше на повеќе локации во Охрид, во соработка со ИН Продукција.

Главен лик во видеото е еден од најпознатите актери во Македонија, Владо Дојчиноски, кој воедно е и режисер на видеото. Музиката и аранжманот се на Ѓоко Јовиќ, а текстот го напиша Александар Стеваноски.

Во продолжение погледнете го видеото !

РЕКЛАМА