Од затвор дирек на тезга: Поглeднете каде ќе настапува Панки од ”Куку Леле” за Нова година.

Пејачот на ,,Куку Леле”, Сашо Каимовски (52) познат како Панки беше уапсен во март годинава на преминот Евзони на пат кон Грција. Тој се бараше со европска потерница која ја распишаа германските власти. Панки наводно пред 13 години бил дел од група која крадела податоци од картички на банкомати. Тој беше пуштен од притворо во Грција пред неколку дена. Панки не мирува и за нова година ќе настапи со бендот Куку Леле во еден скопски ресторан.

Магичната ноќ се приближува..🎇 Дали одлучивте каде ќе ја дочекате Новата 2020та година? 🎄 Како и секогаш, Deja Vu ви…

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here