25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Естрада 29 години од легендарниот хит „Дувна ветре развигорче“ – еве како изгледа...

29 години од легендарниот хит „Дувна ветре развигорче“ – еве како изгледа девојчето што го испеа денеска (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Детски џагор пред зграда и во маало, безгрижни детски деновви и најголемите детски хитови од фестивали снимени на аудио касета. Песнички од секој роденден и убави спомени.

Сигурно носталгија се јави кај повозрасните, а љубопитност кај помладите за тоа како и што носеше тоа едно убаво време. Од многуте гитови отпеани некогаш, а хитови и ден денес е и „Дувна ветре развигорче“.

Времето како лекокрила птица заминува, но емоциите и споменати за едно не така далечно детство и ден денес се тука.

РЕКЛАМА

Сигурно го паметите преслаткото девојче Елеонора кое го отпеа овој хит за кој зборуваме, но ако се прашувате како изгледа денес, погледнете:

- Реклами -