11.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Естрада Погледнете како звучи песната “Крушево абер пристигна”, препеана од прекрасната Стојне Николова.

Погледнете како звучи песната “Крушево абер пристигна”, препеана од прекрасната Стојне Николова.

Translate (Eng):[gtranslate]

Песната “Крушево абер пристигна”, маестралното дело на нашата легенда, доајенот на македонската народна музика – Васка Илиева, доби своја преработка од пејачката Стојне Николова.

Аранжманот за преработката на песната е дело на Дамир Имери, а сценариото, режијата, директор на фотографија, специјалните видео ефекти ги изработи Даниел Јовески.

Продуцент Бобан Мојсовски / Мојсо Продукција

РЕКЛАМА

“Почитувани пријатели и фанови, чест ми е да Ви го претставам моето видео првенче за 2020. Крушево абер пристигна, маестралното дело на нашата легенда, доајенот на македонската народна музика – Васка Илиева. Песната буди силни емоции што значи маж во тело на жена бранејќи ја својата татковина. Се надевам дека ќе допре до сите Вас, како што допре до мене и целиот мој тим кој работеше на овој проект”, напиша на Фејсбук Стојне Николова.

- Реклами -