9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЕстрадаУбиство или самоубиство: Почина Алсин Левент човекот што го уби Шабан Шаулиќ.

Убиство или самоубиство: Почина Алсин Левент човекот што го уби Шабан Шаулиќ.

Почина Алсин Левент, Турчинот кој ја предизвика сообраќајната несреќа во која загина Шабан Шаулиќ и неговиот колега Мирсад Кериќ, пренесоа српските медиуми.

Смртта на триесет и петгодишниот Алсин Левент не почна судењето за случајот со сообраќајната несреќа во која загина славниот пејач. Сепак се уште не е позната причината за смртта на лицето кое ја предизвика фаталната несреќа. Според неговиот адвокат, турскиот државјанин добивал смртни закани.

Левент бил пуштен од притвор и исчезнал од градот Гитерсло каде до неодамна и живеел.

Тој се товари за невнимателно возење кое усмрти две лица. Со оглед на тоа дека возел под дејство на алкохол нема сомнеж дека повторно ќе се најде зад решетки. Анализите од обдукцијата не укажуваат на тоа дека Шаулиќ, кој бил на совозачкото седиште, и Кериќ кој бил возач, не биле врзани со појас.

Левент, според локалните медиуми, возел пијан и под дејство на дрога речиси двојно повеќе од максимално дозволената брзина.

Во мај, Турчин беше ослободен од претходна постапка. Тој изјавил дека живеел во градот Гистерлох (во провинцијата Северна Рајна-Вестфалија). Мажот немал регистрација на адреса и оттаму неговите траги биле изгубени.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...