23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Естрада Се вери синот на македонската фолк легенда Војо Стојаноски- Дамјан Стојаноски

Се вери синот на македонската фолк легенда Војо Стојаноски- Дамјан Стојаноски

Translate (Eng):[gtranslate]

Еден од најдобрите и најперспективни млади македонски фолк пејачи, Дамјан Стојаноски, ја побара својата девојка Елена Билеска за жена.

Синот на легендата на македонската изворна песна, покојниот Војо Стојановски на својата мајка, новинарката Евица Камберова-Стојаноска и донесе неописива радост.

Тој и неговата свршеничка официјално кажаа ДА и нивната љубов ќе биде крунисана со заеднички живот.

РЕКЛАМА

„Дамјан и Елена официјално, кажаа ДА за љубовта и за заедничкиот живот. Ми се зголемува семејството, ми се полни куќата со радост, младост, среќа…Да се среќни и вечни!“ – се зборовите со кои ги благослови мајката и идна свекрва младите.

- Реклами -