7.1 C
Ohrid
среда, ноември 25, 2020
Почетна Естрада Тијана Дапчевиќ се преобрази во нејзината сестра Тамара Тодевска, и ја отпеа...

Тијана Дапчевиќ се преобрази во нејзината сестра Тамара Тодевска, и ја отпеа евровиската песна „Proud“

Translate (Eng):[gtranslate]

Викендов во Србија се одржуваше Беовизија, а во саботата Тијана Дапчевиќ настапи со извонредна изведба на Proud.

Тамара Тодевска воодушевува каде и да настапи со евровизиската песна Proud, а викендов нејзината сестра изненади со беспрекорна изведба на оваа песна.

Облечена во шарен костим и со перика, Тијана имаше спектакуларен настап и звучеше многу моќно.

РЕКЛАМА

- Реклами -