10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Естрада Марија Шерифовиќ со нов емотивен спот ја опиша секојдневната слика во која...

Марија Шерифовиќ со нов емотивен спот ја опиша секојдневната слика во која што живееме поради корона вирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Потресниот спот на Марија Шерифовиќ за нејзината песна „Молитва“, со која победи на Евровизија во 2007 година, синоќа го обиколи светот и го прикажа Белград во сосема поинакво светло.

Спотот е премиерно емитуван за време на специјалната емисија по повод Евровизија, која оваа година за првпат беше откажана.

Марија Шерифовиќ на многу емотивен начин ги претстави Србија и Белград.

РЕКЛАМА

Веројатно никој не остана рамнодушен додека се редеа кадри од белградските улици за време на полицискиот час, медицинските работници во скафандери и под заштитна опрема, исплашените луѓе и децата со маски…