23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Естрада Денес ненадејно згасна животот на еден Македонски фолк пејач.

Денес ненадејно згасна животот на еден Македонски фолк пејач.

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес неочекувано почина фолк пејачот Емрах Мехмеди од Дебар.Како што дознаваме Емрах животот го изгубил во несреќен случај ,пајѓаќи од скеле. Емрат важеше за млад и надежен пејач,имаше големи планови во неговата кариера кој за жал останаа нереализирани. Емрах зад него остави малолетните дечиња и сопругата…

РЕКЛАМА
- Реклами -