13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Естрада Аца Лукас: До сега имам искоцкано над 70 милиони евра, ама не...

Аца Лукас: До сега имам искоцкано над 70 милиони евра, ама не ми криво зошто заработувам 2 милиони евра годишно !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

“Заработувам помеѓу еден и пол и два милиони евра годишно. Сум изгубил околу 70 милиони евра на коцка, но заработив повеќе од 100 милиони во мојот живот. Јас сум всушност сериозен милионер. Не жалам за ништо во мојот живот, дури ни за парите што го изгубив. Мое е. Ќе заработам пари повторно “, изјави Лукас за Хит.

“Никој никогаш не ми се заканувал поради долгови, затоа што секогаш плаќав сè. Никогаш не лажев никого за ниту едно евро. Порано позајмував по милион евра”, вели тој.

Лукас завршил средно музичко училиште и на 18-годишна возраст започнал да настапува на сплав што го држел со неколку пријатели. Во тоа време тој свирел само рок музика, а таму го забележала Снежана Мишковиќ -Викторија, со која Лукас извесно време настапуваше заедно.

РЕКЛАМА

“Тешка приказна е, тешко ми е да зборувам за тоа. Јас бев првиот кој го напушти бендот, кој наскоро се распадна бидејќи Бане Јелиќ, Предраг Јаковљевиќ Бата, Милош Стоисављевиќ Кајгер и Душан Дуда Безух наскоро ја напуштија Викторија. Сè се распадна затоа што “Таа влезе во лош период, стана зависник од хероин. Дрогата и нанесе штета на нејзината кариера. Им пречеше на сите, вклучувајќи ме и мене, затоа што тогаш дури и не пушев”, вели тој денес.

“Не можев да ја гледам така затоа што многу ја сакав. Таа не дозволи никој да и пријде, таа се опкружи со тим луѓе надвор од нашиот бенд, популарна пејачка од Србија и позната пејачка од Хрватска, кои исто така беа на хероин. Нејзиното тогашно момче, почина од дрога, тој беше наш менаџер. Можете да замислите како сето тоа изгледаше. Тој беше нејзината најголема кочница, ја повлече надолу, но таа само го слушаше него и некои луѓе од другата страна на законот “, изјавил фолкерот кој после се врати на настапите на сплавови, поточно на сплавот Лукас.

“Заработив добро на Лукас и не бев заинтересиран да градам кариера. Имав толку многу пари што можев да купам 100 станови. И не купив ниту еден. Бев дете, не ми беше грижа. Трошев пари за коцкање, жени, алкохол”. вели Аца Лукас.

канал5

- Реклами -