Ќерката на Силви: Мајка ми е вистинска ромска кралица, горда сум на неа !!

“Силви бенд“, минатиот викенд го изведе мјузиклот „Ромален“ во германскиот град Ахен. Со Силви и Влатко настапи и нивната ќерка Деа, која објави неколку слики од мјузиклот.

-Мајка ми е вистинска ромска кралица, горда сум на неа. Срце полно благодарност што имав можност да создадам магија заердно со моето семејство – напиша Деа.

Инаку, Деа Плевнаш живее во Холандија каде дипломираше џез тапани, а работи и како диџеј.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here