21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Естрада ''Тато те сакаме не си оди''- Денес беше погребан тапанарот на Амадеус...

”Тато те сакаме не си оди”- Денес беше погребан тапанарот на Амадеус Бенд, фамилијата скршена од болка.

Translate (Eng):[gtranslate]

Тапанарот на Амадеус бенд, Бојан Златановиќ Токан почина од коронавирусот во 45 година од животот, а зад себе остави сопруга и шестгодишен син.

На гробиштата во Лексовац денеска се собраа семејството и пријателите за да го испртат во вечното почивалиште. Најпотресен момент бил кога синот на починатиот музичар прошепотил:

После него и потресената мајка на Токан се гушела во солзи и го повикувала синот.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -