4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЕстрадаХари Мата Хари: „Ако татко ми не ме украдеше од породилиштето, јас...

Хари Мата Хари: „Ако татко ми не ме украдеше од породилиштето, јас денес немаше да бидам жив“

Пејачот Хари Варешановиќ, попознат како Хари Мата Хари, избегнува да зборува за неговиот приватен живот во јавност, а сега ја отвори душата и откри непознати детали за своето минато.
Имено, Хари истакна дека најинтересниот настан во неговиот живот е поврзан со неговото детство и неговото раѓање, бидејќи неговиот татко го украл од болницата, пренесува Блиц.рс
– Таа година беше исклучително силна зима во Сараево. Новородените деца масовно почнаа да умираат затоа што немаше греење во болницата. Татко ми и донесе на мајка ми портокали, и тој буквално ме стави во торба и ме одведе во страв дека ќе умрам од студот. Јас пристигнав така на таков интересен начин, во топол дом , рече Хари..

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...