25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Естрада Рап музиката многу поубаво звучи на Кумановски дијалект. (Видео)

Рап музиката многу поубаво звучи на Кумановски дијалект. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Валентино Милорадевски познат како Брзи е млад кумановец кој живее во Швајцарија
Тој започна да се бави со музика пред 5 години и напорно работи на неговите соништа
Неодамна ја објави песната “Гад” на Кумановски дијалект.
Станува збор за автобиографска песна за која е снимен и видео запис.

РЕКЛАМА
- Реклами -