22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаЕстрадаЕлена Велевска: Ќе бев поуспешна ако  не се омажев

Елена Велевска: Ќе бев поуспешна ако  не се омажев

Елена Велевска една од најпознатите пејачки на македонската естрада  заедно со колегата од поп естрадата Александар Тарабунов неодамна  гостуваше на ТВ „Алфа“ во емисијата „Фолк парада“ кај новинарката Антина Даева. Велевска зборуваше за својата музика и одговараше на прашања од гледачите.

Еден од гледачите ја праша дали мисли дека би била толку успешна во кариерата ако не се омажеше и ако немаше деца. Велевска на почетокот малку се зачуди од ова прашање, и потоа одговори:

– Сигурно дека ќе бев посупешна ако не се омажев и ако немав деца, ќе направев повеќе, но децата ми се најважни, тие се мојата мотивација во животот“, одговори Елена.

Елена истакна дека се трудела да го зачува бракот, но не успеала. Вели дека ќе се потруди годините поминати во брак да бидат основа за ги зачува добрите односи со поранешниот сопруг, Марјан Мирчески. Таа додаде дека мажи има насекаде низ светот, а дека децата ѝ се најбитни од се.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...