19 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Естрада За тебе тато: Oхриѓанецот Јован Шикоски со песна за својот покоен татко....

За тебе тато: Oхриѓанецот Јован Шикоски со песна за својот покоен татко. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Јован Шикоски е младиот охридски пеач кој неодамна сними песна за својот татко кој е починат пред 18 години. Текстот е напишан од Гордана Тасевска, музиката Гоце Џуклески, аранжманот Гоце Чочески.

Во продолжение ви ја прикажуваме неговата песна, насловена ”За тебе татkо”

РЕКЛАМА
- Реклами -