19.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаЕстрадаПејачката Јана: Татко ми беше приморан да си го продаде тракторот за...

Пејачката Јана: Татко ми беше приморан да си го продаде тракторот за мојата кариера…

Пејачката Јана Тодоровиќ се присети на почетокот на нејзината кариера за која се жртвувале нејзините родители за успехот на ќерката.

Имено, таа рече дека најголема поддршка имала од нејзиниот татко, кој дури и продал трактор за да и овозможи музичка кариера.

– Тие бараа да ја работам оваа работа. Татко ми дури ми рече да започнам да пеам, и ако е потребно, тој ќе продаде сè затоа што знае дека имам талент. Татко ми прво го продаде тракторот, па се задолжи … Сето тоа беше слатко и веројатно морав да го поминам сето тоа бидејќи беше предодредено – изјавила пејачката за „Токсик ТВ“.

Таа истакна дека нејзините родители отсекогаш биле горди на неа.
– Тие секогаш имаа поголема трема отколку јас. И мама и татто. Тие се горди, како и сите родители. Сега и јас сум мајка, знам колку сум горда на својата ќерка – беше искрена Јана.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...