14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Естрада Фолк пејачот Ѓоко Јовиќ по четврти пат ќе стане татко: Уште едно...

Фолк пејачот Ѓоко Јовиќ по четврти пат ќе стане татко: Уште едно машко…

Translate (Eng):[gtranslate]

Фолк пејачот Ѓоко Јовиќ ќе стане татко по четврти пат. Тој се пофали дека чека уште еден син. Веста ја откри на забавата организирана на која го кажа полот на бебето откако го пукнаа балонот за откривање пол на бебето. Пејачот и неговата сопруга веќе се родители на Теодора, Михаил и Јоан.

 

Предходно, заради пандемијата тој се пожали сека нмаат ниту настапи ниту свирки,а музичарите бараат чаре и нова работа. Па така, фолк-пејачот Ѓоко Јовиќ, реши да го остави пеењето за да чува овци. Неговата сопруга Ивана објави видео на кое Ѓоко тера стадо овци.

РЕКЛАМА

„Ѓоко си најде работа. Бизнисот му оди од рака, за сè го бидува“, напиша таа на видеото на кое се слуша Ѓоко како вика: „Ајде тазе млеко, тазе сирење, ајдееее“.

- Реклами -