4.2 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Естрада Васил Гарванлиев си ги спакова куферите, а во финале влегуваат Aлбанија, Србија,...

Васил Гарванлиев си ги спакова куферите, а во финале влегуваат Aлбанија, Србија, Бугарија и Грција..

Translate (Eng):[gtranslate]

Заврши втората полуфинална вечер на Евровизија 2021 година.

Претставниците на соседните Албанија, Србија, Бугарија и Грција одат во финале. Понатаму продолжуваат и Молдавија, Португалија, Исланд, Сан Марино, Швајцарија и Финска.

РЕКЛАМА