23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Естрада Овогодинешниот победник во „Ѕвездите на Гранд“: Победата и ја посветувам на мојата...

Овогодинешниот победник во „Ѕвездите на Гранд“: Победата и ја посветувам на мојата почината мајка

Translate (Eng):[gtranslate]

Од 10.000 кандидати и 600 натпреварувачи во „Звездите на Гранд“, на крајот останаа само двајца – Исак Шабановиќ од Црна Гора и Махир Мулалиќ од Босна и Херцеговина. На самиот крај со околу три илјади гласови разлика победи Махир. А, Махир речиси и да сакаше да се откажа од целото натпреварување пред неколку месеци. Натпреварувачот, кој беше од екипата на Марија Шерифовиќ беше еден од фаворитите за победа од самиот почеток, но тој се откажа од натпреварувањето во април поради смрт во семејството. Мајката на Махир почина. Тој не најде сила да го продолжи натпреварувањето. Со шокантна порака и слика се прости од својата мајка на Инстаграм. Во еден од коментарите, тој доби поддршка од Марија Шерифовиќ во едно тешко време од животот.


ММС

РЕКЛАМА
- Реклами -