23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Естрада Популарниоот пејач Влатко Миладиновски заплака додека ја пееше песната од својот покоен...

Популарниоот пејач Влатко Миладиновски заплака додека ја пееше песната од својот покоен вујко Војо Стојаноски

Translate (Eng):[gtranslate]

Еден од нашите најпопуларни и најбарани фолк изведувачи во Македонија Влатко Миладиновски, изминативе денови гостуваше во музичката емисија ИмаТ немаТ која се емитува на Сателитската ИНТВ.

Кога дојде време Влатко да ја испее познатата песна од сега веќе покојниот негов вујко Војо Стојаноски -”Да ни е жива песната” не можеше да се воздржи да не пушти солза на оваа песна која буди многу емоции кај Македонскиот народ.

РЕКЛАМА

погледнетего настапот во емисијата.

- Реклами -