0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Естрада За сите оние кои изгубија некого од коронавирусот-Пејачката Наташа Мијатовиќ со нова...

За сите оние кои изгубија некого од коронавирусот-Пејачката Наташа Мијатовиќ со нова песна и спот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пејачката Наташа Мијатовиќ Мијата за својот 40. роденден ја промовираше новата песна „Невидени“. Музиката и аранжманот се на Александар Јовевски, додека текстот го напиша Весна Малинова.

Ова е втора нејзина песна оваа година, откако во февруари ја промовираше ,,Маска”, која беше и нејзино режисерско деби. И овој пат Мијата самата го режираше спотот.

Песната му ја посвети на нејзиниот пријател Бранко Стојоски, кој ја загуби битката со коронавирусот, но и на сите кои изгубија некого во пандемијата.

РЕКЛАМА

„Песната ја напишав за мојот драг пријател, но и за сите кои не се изборија со пандемијата. Сакав да нема тага во ‘Невидени’, сакав да го прославиме животот и достоинствено да го чуваме споменот на сите драги луѓе кои ги изгубивме“, рече Мијата и додаде дека песната ќе се најде на нејзиниот втор албум кој е во подготовка.

Мијата е присутна на сцената околу 15 години, кога ја освои публиката со песната ,,Верувам во себе”.