22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаЕстрада“Еден се оптегнал, друг се протегнал“: Оваа македонска пејачка била во брак...

“Еден се оптегнал, друг се протегнал“: Оваа македонска пејачка била во брак дури 12 пати !!!

Кога ќе дојде оној момент “ти на мене, јас на тебе“ или однесување кое не ми се допаѓа, му ги трпам сите работи во кеса за ѓубре и му вела,: “Работите ти се пред тебе“ – открила пејачката.

Пејачката Маја Оџаклиева се повлекла од јавната сцена, бидејќи како што наведува – уморна е од се.
Гостувајќи во една емисија открила дека била во брак дури 12 пати.

– Имав 12 таканаречени бракови. Кога ќе дојде оној момент “ти на мене, јас на тебе“ или однесување кое не ми се допаѓа, му ги трпам сите работи во кеса за ѓубре и му вела,: “Работите ти се пред тебе“

Чао, довидување и нов брак. Мојата мајка велеше: “Еден се оптегнал, друг се протегнал“ – рекла таа.

Жена чија музика станала евергрин понекогаш оди на некое телевизиско гостување или се појавува во јавноста кога треба да прими награда.

Потоа брзо се враќа дома каде што е посвететна на одгледување на десетгодишниот внук Лука, на кого во петата година од живото му е диагностициран аутизам.

Извор: Вечер

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...