23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Естрада “Еден се оптегнал, друг се протегнал“: Оваа македонска пејачка била во брак...

“Еден се оптегнал, друг се протегнал“: Оваа македонска пејачка била во брак дури 12 пати !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Кога ќе дојде оној момент “ти на мене, јас на тебе“ или однесување кое не ми се допаѓа, му ги трпам сите работи во кеса за ѓубре и му вела,: “Работите ти се пред тебе“ – открила пејачката.

Пејачката Маја Оџаклиева се повлекла од јавната сцена, бидејќи како што наведува – уморна е од се.
Гостувајќи во една емисија открила дека била во брак дури 12 пати.

– Имав 12 таканаречени бракови. Кога ќе дојде оној момент “ти на мене, јас на тебе“ или однесување кое не ми се допаѓа, му ги трпам сите работи во кеса за ѓубре и му вела,: “Работите ти се пред тебе“

РЕКЛАМА

Чао, довидување и нов брак. Мојата мајка велеше: “Еден се оптегнал, друг се протегнал“ – рекла таа.

Жена чија музика станала евергрин понекогаш оди на некое телевизиско гостување или се појавува во јавноста кога треба да прими награда.

Потоа брзо се враќа дома каде што е посвететна на одгледување на десетгодишниот внук Лука, на кого во петата година од живото му е диагностициран аутизам.

Извор: Вечер

- Реклами -