29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаЕстрадаПознатата пејачка Наташа Беквалац прими трета доза „Фајзер“

Познатата пејачка Наташа Беквалац прими трета доза „Фајзер“

Српската пејачка Наташа Беквалац утрово во Белград ја прими третата доза од вакцината „Фајзер“. Таа се вакцинираше на белградскиот саем, каде што ја пречека заменик градоначалникот, Горан Васиќ. Третата доза од вакцината, која се нарекува „бустер“ и го засилува дејството на првите две вакцини, во Србија може да се прими од пред десетина дена.

Откако се вакцинираше, Беквалац пред новинарите рече дека до сега не се заразила со вирусот, а решила да ја прими третата доза од вакцината за да се заштити и себе, своите најблиски, но и публиката која доаѓа да ја гледа на малкуте настапи што ги има последниве месеци.

„Сакам да апелирам до луѓето да се вакцинираат. Не се сомневам дека ова е единствениот начин да се запре ширењето на болеста и да се вратиме во нормала. И мојата најстара ќерка ќе се вакцинира. Жал ми е што гледам дека бројот на заразени пак расте, а бројот на вакцинирани стагнира“, рече Беквалац.

Пејачката го привлече вниманието со пораката што ја испрати, но и со изгледот. Таа беше облечена во црна мини сукња со кошула и високи потпетици, и Луј Витон очила кои чинат 500 евра.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...