13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Муслиманка и православен христијанин слават заедно Велигден

Муслиманка и православен христијанин слават заедно Велигден

Translate (Eng):[gtranslate]

Новинарот Борјан Јовановски и актерката Амернис Нокшири заедно слават Велигден. Таа ги почитува негововите празници, тој нејзините.

Овој пат таа ги вапсаше јајцата за Велигден.

РЕКЛАМА

Инаку, Борјан и Амернис се 10 години во брак. Имаат две ќерки, Каја и Бора.
Во љубов се од времето кога Борјан беше портпарол на претседателот Борис Трајковски.

- Реклами -