15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаВИДЕО: ЗА ЛЕНИ КРАВИЦ НЕ ПОСТОИ „СЕВЕРНА“, ТУКУ САМО МАКЕДОНИЈА !!

ВИДЕО: ЗА ЛЕНИ КРАВИЦ НЕ ПОСТОИ „СЕВЕРНА“, ТУКУ САМО МАКЕДОНИЈА !!

Светската музичка ѕвезда Лени Кравиц пред утрешниот концерт во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје се прошета низ центарот на градот и низ Стара чаршија, а тоа го овековечи во видео постирано на неговите профили на социјалните мрежи, во кое земјата ја именува само како Македонија.

„Скопје, Македонија, Стара чаршија. Прекрасен ден со средби со прекрасни луѓе.#ТукаЗаЉубов“, напиша легендарниот пејач, текстописец и продуцент со продадени околу 38 милиони албуми.

Именувањето на државата како Македонија, а не со додавката „Северна“, предизвика лавина реакции кај грчките корисници на социјалните мрежи.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...