16.9 C
Ohrid
сабота, септември 26, 2020
Почетна Естрада ФОЛКЕРКАТА ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА ЌЕ ЈА ДЕЛИ СЦЕНАТА СО ЏОГАНИ И ШЕМСА

ФОЛКЕРКАТА ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА ЌЕ ЈА ДЕЛИ СЦЕНАТА СО ЏОГАНИ И ШЕМСА

Translate (Eng):[gtranslate]

Фолк пејачката Елена Јовческа на 8 ми јуни во Дискотека Палма во Швајцарија ќе има заеднички настап со леѓендата Шемса Сулјаковиќ и Џогани.Елена Јовческа периодов е најактивна фолкерка на Македонската фолк сцена ,со снимање песни и спотови после Не ме допирај,следеше Ајде бато ,па дуетот со Далибор Џошиќ и најавува уште песни и спотови.

.

РЕКЛАМА
- Реклами -