12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Македонија Грчка телевизија за прославата на Илинден во Овачарни: „Крајните Грци“ се самонарекуваат...

Грчка телевизија за прославата на Илинден во Овачарни: „Крајните Грци“ се самонарекуваат Македонци и бараат малцински права

Translate (Eng):[gtranslate]

Грчките медиуми известуваа за големата прослава на Илинден што се одржа во Овчарани, Леринско.

– Тие се самонарекуваат Македонци и бараат малцински права во Грција, се вели во ТВ прилог од прославата.

Погледнете го видеото и слушнете ги другите изјави и коментари за овој настан.

РЕКЛАМА