9.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаДилерот што се маскираше во ќерка си, пронајден мртов во ќелијата: Стана...

Дилерот што се маскираше во ќерка си, пронајден мртов во ќелијата: Стана светска ѕвезда по обидот за бегство

Бразилскиот наркодилер, Клаувио да Силва, кој пред само два дена стана светска ѕвезда поради начинот на кој се обиде да побегне од затвор маскиран во ќерка си, пронајден е мртов во својата ќелија.

Затворските официјални лица неведоа дека Силва се обесил во својата ќелија, а истрагата е во тек.

Силва пред неколку ден асе обиде да побегне од затворот така што на лице стави силиконска маска, перика и наочари, верувајќи дека е доволно маскиран тргна да излезе од затвор.

Силва се обиде обиде да излезе така што и се приклучи на група посетители, но му бил сомнителен на еден од полицајците и побарал од него да ги извади наочарите, а потоа и периката.

Дилерот на дрога, кој веќе беше осуден на 73 години робија, префрлен е во друг затвор, каде би можела да му се приклучи и ќерката на која и се заканува двегодишна затворска казна.

Маската, градникот, периката и женската облека на Силва во затворот му ги донеал бремена жена, која исто така сега е во притвор.

Силва пред шест гоини се обиде да побегне ползејќи низ канализацијата, но го фатија чуварите.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Албанец одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик. (Видео)

Граѓанин одбива да прими казна оти била напишана на македонски јазик На социјалните мрежи се споделува видео на коешто се гледа како двајца македонски полицајци...

Да се врати средното полициско училиште, полицајците со сѐ послаб просечен успех!

Независниот полициски синдикат бара враќање на средното полициско училиште. Главна причина за тоа, е според нив, се послабиот просечен успех на кандидатите за полицајци во...

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...