10.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаУжасна слика во Аеродром – Со секира убиени бездомни кучиња, казната за...

Ужасна слика во Аеродром – Со секира убиени бездомни кучиња, казната за сурово постапување со животни е три илјади евра

Непознат сторител со секира во текот на ноќта ги убил кучињата – скитници, кои со години живееле во тоа маало.

Игор Манасиевски ја следи сторијата. Игор, и ти беше сведок на шокантната глетка на местото на немилиот настан..

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Максим: Нема да коалицирам со ова раководство на СДСМ после парламентарните избори

А1он (ВИДЕО) Интервју со Димитриевски: Исклучувам постизборна коалиција со СДСМ, дел од раководството треба да одговара 17/04/2024 - 16:47202 Од: Александар Тодески SHARE Нема да коалицирам со ова раководство...

Затвореници се обиделе да убијат осуденик во затворот Прилеп

СВР Битола поднесе кривична пријава против С.Р.(28) и Д.К.(39), двајцата од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На...

Приведено 19-годишно момче од Гостивар- На соседот му ги украл кравите !!!

Деветнаесетгодишно момче е приведено отако украл добиток од штала во гостиварското село Добридол. „На 16.04.2024 во 09.15 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници од СВР...

Скопјанец истепал полицајци во полициска станица

Во понеделникот околу 11.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, бил приведен 33-годишниот К.С од Скопје затоа што во станицата физички нападнал полициски службеници...