25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Ѓурѓа од Ново Село: Земам странска пензија и дневно купувам по 200...

Ѓурѓа од Ново Село: Земам странска пензија и дневно купувам по 200 лозови

Translate (Eng):[gtranslate]

По Скопје, 19.09.2019. Денес на покана на Државна лотарија, г-ѓа Гурга Георгиева ги
посети нашите простории и пред камера ја раскажа својата приказна од која
пренесуваме дел во ова соопштение.
По објавувањето на информацијата во дел од медиумите за Ѓурѓа Георгиева и
нејзнизаната невообичаената среќа на инстант лотарија, таа била повикана во
Лотарија на Македонија каде ја раскажала својата приказна, пренесува порталот
Струмицџа Денес.
Накусо, Георгиева долги години живеела во Швајцарија, каде инстант лотаријата ја
играла од забава. Гребењето инстант лозови и станало дел од секојдневието, па по
пензионирањето и враќањето во својата земја, го зголемила обемот на купување
инстант лозови, како што вели, заради многу поприфатливите цени на лозовите кај нас
Во овие пет години имавме бројни средби со неа, лично ги посетува речиси сите наши
промоции во Струмица и цела источна Македонија и не пропушта да дојде и на
поголемите промоции во Скопје. Инстант лозови, покрај во Ново Село и Струмица, купува и во Штип, Велес, Скопје и во
Прилеп каде оди во посета на кумовите. Во нејзината ташна секогаш има лозови и кога
во болница го чекала породувањето на својата снаа и кога чека по ародроми и кога
оди на гости.
Нејзината пасија кон инстант лотаријата оди до таму што порачува по сопругот,
пријатели и такси возачи од Ново село да и купуваат лозови од различни градови низ
нашата земја. Никогаш не купува помалку од по 200 лозови дневно и никогаш
добивките од по 5.000 денари и помалите не ги зема во пари туку во лозови…“

РЕКЛАМА
- Реклами -