-0.1 C
Ohrid
сабота, јануари 22, 2022
Почетна Заедница Македонецот Волканоски против Холовеј за светската УФЦ титула

Македонецот Волканоски против Холовеј за светската УФЦ титула

Translate (Eng):[gtranslate]

Светската УФЦ федрација денес потврди дека предизвикот на Волкановски е прифатен и борбата против светскиот шампион во суперлесна категорија е закажана за 15 ти Декември во Лас Вегас.

Волкановски кој досега нема претрпено пораз во 17 професионални борби неодамна го порази светскиот Шампион Хозе Алдо.

Волкановски е роден во Австралија со македонско потекло. Пред да се занимава професионално со УФЦ борби работел градежништво и бранел во локалниот фудбалски тим.

РЕКЛАМА