4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаМакедонијаКога си знаеш англиски лесно е: Премиерот Заев со сопругата на прием...

Кога си знаеш англиски лесно е: Премиерот Заев со сопругата на прием кај Трамп и Меланија

Премиерот Зоран Заев со сопругата присуствуваше на прием кој го организираше американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија, во Њујорк на ГС на ОН.

Тие оваа средба ја овековечија со фотографија, на која можеме да забележиме дека премиерот Заев се одлучил за идентична вратоврска како и претседателот на САД, а неговата сопруга Зорица избрала црна елегантна комбинација.

– Чест и задоволство ни беше со Зорица да присуствуваме на приемот организиран од Претседателот Трамп и првата дама Меланија, во Њујорк за време на ГС на ОН.
Претседателот ни упати порака дека го цени и целосно го поддржува Договорот од Преспа. Чест е да се добие ваква поддршка од врвен лидер и креатор на глобални договори – напиша Заев на фејсбук.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...