Шилегов: ”Ќе ви направам нова Градска куќа на Плоштад”

Градската куќа ќе биде на плоштад Македонија, откри градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во интервју за „Топ тема“ на Телма.

Тој одби попрецизно да ја открие локацијата на новата Градската куќа со образложение дека прво треба да се почека дали веќе изградената Градската куќа кај јавното претпријатие „Водовод и канализација“ ќе се продаде.

Тој повтори дека на Градска куќа и доликува да биде во срцето на градот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here