15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаШилегов: ''Ќе ви направам нова Градска куќа на Плоштад''

Шилегов: ”Ќе ви направам нова Градска куќа на Плоштад”

Градската куќа ќе биде на плоштад Македонија, откри градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во интервју за „Топ тема“ на Телма.

Тој одби попрецизно да ја открие локацијата на новата Градската куќа со образложение дека прво треба да се почека дали веќе изградената Градската куќа кај јавното претпријатие „Водовод и канализација“ ќе се продаде.

Тој повтори дека на Градска куќа и доликува да биде во срцето на градот.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...