3.1 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија За неколку дена, два пати оштетено спомен обележјето на Вера Циривири –...

За неколку дена, два пати оштетено спомен обележјето на Вера Циривири – Трена во Карпош

Translate (Eng):[gtranslate]

Во период од неколку дена, по втор пат, насилно се уништува спомен обележјето на Вера Циривири – Трена, во истоименото училиште во Карпош 2. Пријавено е до МВР и до Крим техника. Овие вандалски чинови стануваат секојдневие и бараме итни санкции за сторителите, реагираат од О. Карпош преку својот ФБ профил.

РЕКЛАМА