1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЕстрадаФолкерката Благица Павловска ја крена Австралија на нозе.

Фолкерката Благица Павловска ја крена Австралија на нозе.

Големата македонска фолк ѕвезда Благица Павловска заедно со Јордан Митев е на турнеа во Австралија.Благица преку океанот одлета пред неколку недели и со своите песни ги развесели нашите иселеници.

Мега популарната пејачка со своите песни ги крена нашинците на нозе, а за нејзините концерти се бара карта повеќе.На оваа турнеја Благица е со малку видоизменет стајлинг, нова боја на косата и долги фустани.

Извори од Австралија ни тврдат дека Благица досега е во најдоброто издание и дека таа и Јордан Митев се вистинските амбасадори на македонската песна.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...