29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Амди Бајрам: Не знам дали знаевте но Обама ми е ''братучед''

Амди Бајрам: Не знам дали знаевте но Обама ми е ”братучед”

Translate (Eng):[gtranslate]

Зошто ниту една власт кај нас не може да опстане без него, и на кој начин тој успева да е близок со секоја власт, се само дел од приказните кои пратеникот Амди Бајрам ги сподели во шоуто „Еден на Еден“.

Жаре му подготви и интересна игра, „Тркало на среќата“ во која господинот Бајрам со еден збор требаше да ги опише своите колеги, политичарите. За нив зборуваше и од друг аспект, кој е најдобар за дружење во кафеана. „После Бранко, Сашо Мијалков“, а Обама ми е братучед изјави тој.

РЕКЛАМА
- Реклами -