13.9 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Толку беше од претставата: Катица Jанева оди во куќен притвор

Толку беше од претставата: Катица Jанева оди во куќен притвор

Translate (Eng):[gtranslate]

Катица Јанева оди во куќен притвор. Вака денеска одлучи скопскиот апелационен суд, по жалбата на екс специјалната обвинителка.Image may contain: 1 person, standing

Инаку таа претходно понуди гаранција од три станови но кривичниот суд не ја прифати. Сега Јанева оди во домашен притвор но без гаранцијата.

Таа во затворот во Шутка беше од 21 август годинава кога беше уапсена како осомничена во Рекет.

РЕКЛАМА
- Реклами -